Çukurova Press Twitter

Tescilli Adana kebabının yanına tescilli makarna

Lagos Balık
16 Eylül 2020 112 views 0

Dünyada Adana Kebabını ve İtalyan makarnasını bilmeyen yoktur. 48 yıldır hizmet veren Dede Kebap geliştirdiği yeni konseptle adından söz ettirmeye devam ediyor. Kebap ile makarnayı buluşturan Dede Kebaba ilgi her geçen gün artıyor.

MAKARNA VE MANTAR TESCİLLİ

ExecutiveChef Metin Dura, tescilli Adana kebabının yanında özel soslarla hazırladığı tescilli makarna ve mantarıyla ziyaretçilerine lezzet şöleni yaşatmaya devam ediyor. Metin Dura “Bizi diğer restoranlardan ayıran bir şey yapmak istedik. Burası makarna yediğimiz kebapçı densin istedik. Bu yoldan çıktık ve bununla beraber insanların beğenisini gördük. Tescilleme kararı aldık, daha sonra mantarı da işin içine katarak farkındalık yaratmak istedik. Yıllar önce bize yapamazsın dediler, kebabın yanında bir şey verilmez, kültürümüze aykırı dediler, ama biz lezzetimizle bu tabuları yıktık. Şimdi bir çok meslektaşımız kebabın önünden makarna servis ediyor” dedi

ADANALILARIN HİZMETİNDEYİZ

Dede Kebap sahibi Metin Dura amaçlarının Adana kebabının öz değerlerini bozmadan yenilikçi ürünlerle servis edilmesi olduğunu kaydederek, “Artık dünyaya da açılmak istiyoruz. Biz Adanalılardaki ışığı gördük. Kebaptan çok insanlar böyle bir yeniliğe acıkmışlar. Farklı lezzetler ve farklı konsept yemeklerle Adanalıların hizmetindeyiz” diye konuştu.

TECRUBELERİMİZİ İNSANLARA AKTARACAĞIZ

Metin ve Cemile Dura, beraber yaşadıkları sağlık sorunlarını ve bu sorunlardan edindikleri tecrübeleri youtube’da Dede Kebap kanalında paylaşacaklarını duyurdu. Cemile Ataban Dura, “Biz doğru beslenmeyle kanseri yenebileceğimizi öğrendik. Doğru nefes almanın vücut için ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Yaşadığımız sağlık sorunlarının üstesinden doğru beslenme ve doğru nefes alma ile geldik. Bu zor süreçler bize muhteşem bir bilgi birikimine sebep oldu. Bugün dünya üzerinde baş gösteren salgın hastalık CORONO VİRÜSÜNÜ bile doğru beslenmeyle çok rahat bir şekilde atlatabiliyorsunuz. Bu bilgiler, bu sırlar kendimize saklamak için çok değerli. Onları insanlarla paylaşacağız” dedi. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter