Çukurova Press Twitter

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi’nden muhteşem oyun

Lagos Balık
25 Mayıs 2018 100 views 0

SABİT ÖZKESER

Adana Büyükşehir Belediyesi Liselerarası Tiyatro Şenliği sürüyor. 21 Mayıs tarihinde başlayan ve 3 Haziran tarihine kadar sürecek festivalin bu yıl 33’ncüsü gerçekleştirilirken, şenlikte 23 lise temsiller veriyor.

“AH ŞU GENÇLER” OYUNU COŞKUYLA İZLENDİ

Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında dün saat 11:00’da TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Turgut Özakman’ın yazıp Soner Öcal’ın yönettiği “Ah Şu Gençler” isimli oyun seyirciler tarafından coşkuyla izlendi. TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Müdürü Derya Konaklı, Atakan Şahin, Sinem Esenköylü ve Görkem Biçer’in katkılarıyla sunulan oyunun yoğun ilgi görmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

60 YILDIR TİYATROYU ADANALILARLA BULUŞTURUYOR

Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni ve Altınkoza A.Ş. Genel Müdürü İsmail Dikilitaş, Liselerarası Tiyatro Şenliği’nin Adana’nın kültür mozaiğinin bir parçası olduğunu belirtti. Dikilitaş, “60 yıldır tiyatro sanatını Adanalılarla buluşturan Adana Şehir Tiyatroları, birçok tiyatro sanatçısının yetişmesine katkıda bulunmuş ve çok sayıda gencimizi sanatla tanıştırıp, daha pozitif, daha üretken, daha vatansever ve daha erdemli yetişmesine vesile olmuştur. Bu anlamda tiyatro sanatına güç veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye ve Adanalılara şükranlarımızı sunuyoruz. Şenlikte sahne alacak liseli gençlerimize başarılar diliyor, tüm tiyatroseverleri oyunlarımıza davet ediyoruz”dedi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort