Çukurova Press Twitter

“Tüm Anadolu’yu aydınlattı”

Lagos Balık
18 Mayıs 2018 45 views 0

Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca yayınladığı mesajında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıl dönümünü kutladı.

“19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin yediden yetmişe göstermiş olduğu top yekûn bir direnişin adıdır’’ diyen Kutluca, ‘’Aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımıdır” açıklamasında bulundu. Başkan Kutluca mesajına şöyle devam etti: “Bir ülke düşünün her şeyine el konulmuş, orduları dağıtılmış ve ölüm fermanı anlamına gelen bir anlaşma imzalanmış. İşte böyle bir ortamda büyük milletimiz, bağrından Gazi Mustafa Kemal’i çıkararak, kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a uğurlamıştır. Kahraman ordumuzun gözü pek bir subayı olan Gazi Mustafa Kemal, tüm imkânsızlıklara rağmen Samsun’a ulaşarak, bağımsız ve demokratik bir devletin kurtuluş meşalesini yakmıştır. O meşalenin ışığı kısa zamanda tüm Anadolu’yu aydınlatarak, bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna vesile olmuştur.’’

Kutluca mesajında, yaşanılan bu zorlu sürecin gençlerimiz tarafından iyi değerlendirilmesini dileyerek, ‘’Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum’’ dedi. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort