Çukurova Press Twitter

Tümer’e destek yağıyor

Lagos Balık
24 Ocak 2019 52 views 0

ŞEYDA TURAÇLAR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın gösterilmesi parti ayrımı gözetmeksizin Adanalıların beğenisiyle ve takdiri ile karşılandı. Gittiği her yerde sevgi seli gösterilerine mazhar olan, geç saatlere dek alanlarda çalışma yapan Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek için yoğun bir mücadele verdiği gözleniyor. CHP’nin Büyükşehir cephesinde durum böyleyken şimdi gözler nüfus ve alan itibariyle Türkiye’nin 53 kentinden daha büyük konumdaki Seyhan ilçesine çevrildi.

ÖNCELİK BÜYÜKŞEHİR

Seyhan için toplumun her kesiminden destek mesajları alan ancak mütevazi yaklaşımıyla aday olmayı beklemeden gerek Seyhan’da gerekse kentin diğer bölgelerinde partisi CHP’nin açık farkla seçimi kazanmasına yönelik çalışmalarını sürdüren CHP 25 ve 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın 25 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi’ni sosyal demokrat belediyecilikle tanıştırması için elinden gelen tüm çalışmayı var gücüyle sürdürüyor.

GÖREV ADAMI

Milletvekili görevi boyunca özverili çalışmalar yapan ve bu çalışmalardan dolayı başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti yönetimi, parti örgütleri ve Adanalıların takdirini kazanan, milletvekilliği genel seçimlerinde listede yer almaması ‘Belediye Başkan adayı olacak’ şeklinde yorumlanan ve o tarihten bu yana parti il örgütünün verdiği her görevi layıkıyla yerine getiren, milletvekilleri, adaylar ve partilileriyle birlikte çalışmalarda yer alan Tümer’in sağduyulu ve barışçıl çağrıları da dikkat çekiyor.

MESLEĞİNDE UZMAN

Adana’nın hemen tüm ilçelerinde sulama, içme suyu, yol, köprü gibi altyapı inşaatlarının yanı sıra tescilli kültür varlığı yapıların rölöve, restütisyon (Tarihi bir yapıyı eldeki bilgilere göre aslına uygun olarak çizmek) ve restorasyon projeleri ile bu yapıların onarımlarına yönelik çalışmalar yapan, yüzlerce işçiye istihdam kapısı açan İnşaat Mühendisi Zülfikar İnönü Tümer’in, kamuoyuna yansıyan “Benim için önce partim ve başarısı gelir. Seyhan için görev verilmesi halinde iddialıyım. Partili-partisiz tüm halkımıza güveniyorum ve partimize verecekleri destekle belediye başkanı olacağıma inanıyorum. Milletvekilliğimizde olduğu gibi Belediye Başkanlığı makamını da sadece ve sadece halkımızın çıkarları doğrultusunda kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca adayımız kim olursa olsun hem Seyhan’da hem de diğer ilçelerimizde ve elbette Büyükşehir’de partimizin ve adaylarımızın başarısı için ter dökmeye devam edeceğim ” açıklamaları Adanalılar tarafından takdir görüyor.

ATADAN PARTİLİ

Adana’nın köklü ailelerinden Avukat Emin Bilen Tümer ile İngilizce öğretmeni Ülker Tümer’in üçüncü çocuğu olarak 1966 yılında Seyhan ilçesine bağlı, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Mestanzade Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlköğretimini babasının görevi nedeniyle Ankara Bahçelievler İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Adana Özel Yeni Lise’de tamamladı. 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu.1988 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra aynı yıl kurduğu inşaat şirketiyle proje ve müteahhitlik hizmetlerine başladı. Sulama, içme suyu, yol, köprü gibi altyapı inşaatlarının yanı sıra yıllardır emek verdiği tescilli kültür varlığı yapıları rölöve restütisyon ve restorasyon projeleri ile bu yapıların onarımlarına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE BULUNDU

Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde oturan, evli ve üç çocuk babası olan Zülfikar İnönü Tümer, Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1997-2002 yılları arasında İl Yönetim Kurulu’nda Sayman ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2002 yılında milletvekilliği aday adaylığına başvurusu nedeniyle partideki görevinden istifa etti. İl yönetim kurullarındaki görevleri sırasında Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı ve çeşitli belediyelerle gerçekleştirilen projelerde de Adana’nın birçok ilçe ve köylerinde bulunma, çalışma ve işçi istihdam etme imkanı buldu. Daha önce bitirilmiş olan Kozan Kalesi ve çevre düzenlemesi, Aşağı Yukarı Çarşı sokak sağlıklaştırması, Feke Çürükler Köprüsü, Kara Kilise ve Kale Projesi, Saimbeyli’inin bir kısım köy yollarının yapımı, Tufanbeyli Köy Hizmetleri Bakımevi, Çukurkışla Sağlık Ocağı, Şar Ala Kapı, Yumurtalık sahil düzenlemesi ve Yumurtalık Kalesi restorasyonu, Karaisalı Kapıkaya Kanyonu yürüyüş yolu düzenlemesi, Pozantı Dağdibi ve Gökbez köyleri sulama işleriyle halen devam etmekte olan Kozan Anavarza Antik Kenti ve Karataş Magarsus Antik kenti kazılarında yöredeki halkla birlikte önemli çalışmalarda bulundu.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort