Çukurova Press Twitter

Uludağ’ın eşinden projeye destek

Lagos Balık
16 Ocak 2019 41 views 0

Güney Rotary Kulübü ile Sarıçam Kent Konseyi işbirliği ile kadınların işgücüne katılımı için eğitimler verilecek. İmzalanan protokol törenine Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın eşi Nejla Uludağ’da katılarak destek verdi.

Uluslararası Rotary 2430. Bölge, Başkent Üniversitesi destekli girişimci kadınlar projesi için Adana Sarıçam Kent Konseyi Başkanı İbrahim Akyürek ile Adana Güney Rotary Kulübü Başkanı Ebru Songül Yalçın arasında imzalanan protokol gereğince eğitimler başladı. Projeye destek veren Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın eşi  NejlaUludağ , Rotary 2430.Bölge GİKA Komitesi Başkanı Meltem Aydın ve İŞKAD Başkanı Berman Mantı’nın bulunduğu törende üreten kadınların ekonomiye kazandırılmasının önemi vurgulandı.

Adana Güney Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ebru Yalçın proje kapsamında kadınların işgücüne katılımı, ekonomik büyümeye katkısı, kadın girişimciliğinin farkındalığının artırılması için 45 kadına 2 hafta sürecek eğitimler verileceğini söyledi. Rotary 2430. Bölge Girişimci Kadınlar Komitesi Başkanı Meltem Aydın eğitimlerin çok yönlü ve faydalı olacağını, eğitim başlıklarını marka oluşturma, pazarlama stratejisi, elektronik ticaret, tanıtımda sosyal medyanın önemi, elektronik ticarette mali ve hukuksal sorumluluklar, bankalardan mikro kredi ve kamu kurumlarından hibe olanakları, e -ticaret portalına cep telefonu ile ürün ekleyerek satışa sunma olarak belirlediklerini söyledi.Sarıçam Belediyesi Kent Konseyi’nde 45 kadın katılımcı Doç. Dr. Efe Efeoğlu tarafından verilen girişimcilik dersleri ile eğitimlere başladı.  (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort