Çukurova Press Twitter

USTA AYAKLAR ARTINCA

Lagos Balık
23 Ocak 2020 551 views 0

Bir çok profesyonel futbol takımı, hedeflerine yönelik ara transferde hem oyuncu gönderdi hem de yeni oyuncu aldı. Diğer bir deyişle, yani kış transferleri, yaz transferlerinde, takımların yanlış oyuncu tercihini telafi etme çabasıdır.

Yeni Transferler;

Demirspor’un gösterdiği bu telafi etme çabası, eksiklerin giderilmesi adına, şu ana kadar doğru isimlerden oluşmaktadır. Spor kamuoyunca, bu oluşama gösterilen tepkiler, olabildiğince olumludur. Bu oyuncuların gösterecekleri performanslar, bu doğruluğun teyidi niteliğindedir. İlk maçta gösterilen performans, teyidin başlangıcıdır.

Zaten, Murat Sancak başkanın daha ilk yarı bitmeden Erkan Zengin’le yaptığı hamle, Demirspor’un devre arasında yapacağı transferlerin boş geçmeyeceği anlamını taşıyordu.  Bunun diğer bir anlamı da, Demirspor’un ligdeki hedefinin anlaşılması açısından önemliydi. 

Dört yeni oyuncuyu oyunun önemli bir bölümünde, diğer birini de maçın son bölümünde izledik. Bir çok önemli oyuncusunu kaybeden Balıkesir maçını ölçü kabul etmesek te, Erkan Zengin’in yetenek ve tecrübesini gol bölgelerinde yeterince değerlendirmesi, Dibba’nın atletik ve hareketli oyunu, sürati ve gol vuruşlarındaki ustalığı, daha ilk maçta ne denli katkı koyabilecekleri açısından önemliydi. Hasan Kılıç’ın gösterişsiz oyunu ile kaleye iş düşmeyince performansını yorumlayamadığımız Muhammed’i önümüzdeki günlere bırakıyorum. Mehmet Akyüz’ü bildiğimiz için gol bölgesi için bir endişeye gerek olmadığıdır.

Sağ bek oyuncu tercihlerini devşirme oyuncularla çözüm bulmak isteyen Demirspor, ligdeki hedefine odaklanmışken, bu durum sıkıntı yaratır mı? Bunu da zamana yayıp göreceğiz. 

Gelelim Oyuna;

Direk oynayan oyuncu grubunun yarısına yakını değişince, ister istemez bu durumun oyuna nasıl yansıyacağı merak konusuydu. İlk yarının son maçlarını baz alırsak, daha fazla gol atabilen, hatta en golcü bir Demirspor’u göreceğimizi şimdiden söyleyebilirim. Üstelik, topun takım adına ayakta kalması, pas trafiği istatistiğine baktığımızda, yeni oyuncularla bunun daha yukarılara çıkacak görüntüyü vermiş olmasıdır. Güçlenmiş Volkan Şen’in, takımın solunda, futbol kalitesini sahaya yansıtan Erkan Zengin’in sağında yer alması, son birkaç yılın en iyi kanat oyuncu grubunu oluşturduğudur.

Performansa Yansıyanlar;

Kaleci Muhammed’i sonraya, Vedat Bora’nın yerini yadırgadığını, Adil ve Tayyib’in uyumu, Rassoul’un gücü ve her topu pozitif kullanışı, Traore’nin fiziksel gücü, Hasan Kılıç’ın gösterişsiz oyunu, Erkan Zengin’in gollük pastaki yeteneği, Aosman’ın artan fiziksel ve oyunsal artıları ve Volkan Şen’in güçlü haliyle neler yapabileceği, performans ölçütlerimde gözüme takılanlardı.

Son söz;

Demirspor, yeni transferleriyle bu ligde, bazı hesapların yeniden yapılması gerektiğini ikinci yarının ilk maçıyla deklare etmiş oldu. Bu oyun, büyük beklentinin başlangıcı olmalıdır. Devamını beklemek, beklentinin gerçekleşmesi anlamı demektir.

ramacakir@gmail.com

Lagos Balık
RAMAZAN ÇAKIR
RAMAZAN ÇAKIRDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter