Çukurova Press Twitter

“Yanlış anlaşıldık”

Lagos Balık
26 Kasım 2018 199 views 0

 

 

SABİT ÖZKESER

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, gazetemizin dün manşetinde yer alan ve yerel seçimlerde kendisini birinci gösteren ankette etnik ve mezhepsel yorumun bulunmasıyla ilgili olarak, “Hiçbir şekilde etnik, mezhepsel ayırım yapmam” dedi.

“ARAP ALEVİSİNİ BENİM KADAR

SEVEN BİR ARAP BİLE OLMAZ”

Çok sayıda gazetecinin katılımıyla makamında basın toplantısı gerçekleştiren Başkan Çetin, hiçbir şekilde herhangi bir etnik, mezhepsel ayırımı bırakın siyasi parti ayrımı dahi yapmadıklarını vurgularken, “Arap Alevisini benim kadar seven bir Arap bile olmaz. Herkes beni Arap Alevisi sanıyor.Söz konusu bülten, hassasiyete sebebiyet verdiyse kendim ve arkadaşlarım adına özür diliyorum” dedi.

“HERKESİ KUCAKLAMAYA ÇALIŞAN

BİR BELEDİYE BAŞKANIYIM”

CHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı da olan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, haber bültenini servis eden Basın Danışmanı Can Küçüközkan’ın çalışanının istifasını kabul etmediğini ve eğer bu konuda kendisinin yanlış anlaşıldığı düşünülüyorsa özür dilediğini ifade etti.  Çetin, kendisinin her kesimden insanı etnik ve mezhebi ne olursa olsun kucaklamaya çalışan bir Belediye Başkanı olduğunu söyledi.

“ŞEHİR DIŞINDAN BİR BELEDİYE

BAŞKANI ARKADAŞIM ARADI”

Çetin, “Şehir dışından bir belediye başkanı arkadaşım aradı. Bir internet sitesinde benimle ilgili bir haber okuduğunu ve çok hoşuna gittiğini söyledi. Ben de ne okuduğunu sordum. Belediye başkanı arkadaşım da ‘Bir araştırma yapılmış, bu araştırmada da sen birinci çıkmışsın, hakkında çok güzel şeyler yazmışlar’ dedi. Ben de arkadaşlara bu haber metninin çıkarılması için talimat verdim” dedi.

“MEĞER İNTERNET SİTESİNDE

BU ANKETİN YORUMUNU DA YAZMIŞLAR”

Haber metninde kendisiyle ilgili sadece bir satırın olduğunu belirten Çetin, “Adana’da Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in yüzde 52.2 ile açık ara önde göründüğü yazılmış. Meğer internet sitesinde bu anketin yorumunu da yazmışlar. Normalde biz de dönem dönem kamuoyu araştırmaları yaptırıyoruz ve bu araştırmaların sadece tabloları paylaşılır. Yorum kısmı anketi yapan şirkette kalır” diye konuştu.

“HABER YAYINLMANMIŞ,

İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ”

Birinci çıktıkları bir araştırmanın kamuoyuyla paylaşılması kadar doğal bir şey olmadığının altını çizen Çetin, “Haber yayınlanmış, o gün bu araştırmayla ilgili bizim sosyal medya hesaplarımızda bir şey yok. Ben de basın danışmanım Can Küçüközkan’a haberin linkini atarak ‘Basın bürosu uykuda’ diye mesaj attım. Bu saate kadar bizim önde çıktığımız bir araştırmayı neden kamuoyuyla paylaşmadınız diye arkadaşımı eleştirdim. Ardına arkadaşlar telaşla tüm bilgileri gazeteden temin etmişler ama hiçbir şekilde bu yorum kısmından kimsenin haberi yok. İnternet sitelerine bakılsaydı ve bu yorum kısmı görülseydi ne ben ne de arkadaşlarım bunu kullanmayacaktık. Biz farkına vardığımızda haber yayınlanmış, iş işten geçmişti” ifadelerini kullandı.

“GÖZBEBEĞİM, İLK GÖZ AĞRIM KIZIMI ÇOK RAHATLIKLA

ALEVİ BİR EVLADINA VEREN BİR BABAYIM”

Özellikle Alevi Bektaşi kesimle olan gönül bağını ve sevgisini herkesin bildiğini ifade eden Çetin, “Türkiye’nin en büyük Cemevini ve kültür merkezini göreve geldiğim 7’nci ayda büyük bir gururla hizmete açtım. Gözbebeğim, ilk gözağrım kızımı, çok rahatlıkla alevi bir evladıma veren bir babayım. Hiçbir şekilde etnik kökenine, mezhebine bakmadan, kızımı bir alevi vatandaşla evlendiren bir babayım” diye konuştu.b

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ

700 BİN OYLA ALACAĞIM”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, basın mensuplarının Yerel Seçimlerle ilgili sorularına, “Bir resepsiyonda AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’yle sohbet esnasında 600 bin oyla seçimi kazanacağım söyledim, Fikret bey şaşırdı. ‘İddiaya gireceksen varım’ dedim. Şimdi 700 binle alacağım diyorum. Bu rakamları ezbere konuşmuyorum. Bu konuda sözümün arkasındayım, inşallah yaşayıp göreceğiz” diyerek yanıt verdi. Partisinin Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstermeyip de “Otur oturduğun yerde, yeniden Çukurova’da adaysın” dediğinde buna saygı göstereceğini de belirten Çetin, “Buradan da gösterilmediğim takdirde gider mesleğim avukatlık yaparım” dedi.

“ZEYDAN KARALAR BENİM

YOL ARKADAŞIM, CANIM CİĞERİMDİR”

Kendisinin Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte aralarında bir gerginlik gibi gösterildiğine de dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Her ikimizin de aday gösterilmemesi gibi bir çalışma içerisine giriliyor. Zeydan Karalar benim yol arkadaşım, canım ciğerimdir. Oysa hem ben hem de Zeydan Karalar hangimiz aday olursa olsun birbirimiz için çok daha fazla çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort