Çukurova Press Twitter

Yeni nesil mezoterapi iş başında

Lagos Balık
08 Şubat 2020 88 views 0

Kişi her yaşta güzeldir. Öncelikle bunu benimsemek ve hayata pozitif bakmayı öğrenmek gerekiyor. Bununla beraber, artık kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor.Özellikle 40’lı yaşlardan sonra kendini gösteren kimi belirtiler insanları “yaşlanıyorum” psikolojisine itebiliyor. Ancak gelişen teknoloji ile beraber yeni yöntemlerinin ortaya çıkması her yaşta genç kalabilmek için imdada yetişiyor.Bunun için başvurulanyöntemlerden biri de mezoterapi uygulamaları. Medline Adana Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Nalan Kükürt, mezoterapinin ilk kez 1950’lerde geliştirilen güzellik amaçlı tıbbi bir tedavi şekli olduğunu söyleyerek yeni nesil uygulamalar hakkında şunları anlattı:
Biyolojik saat ilerliyor
Yaşlanma, kişinin genetik yapısı ile yakından ilgili olup dokuların doğal yollarla yavaş yavaş bozulması sürecidir. Bu nedenle “biyolojik saat” herkeste aynı ritimle çalışmaz.Ayrıca güneş maruziyeti, çevre kirliliği, stres, sigara ve alkol kullanımı gibi çeşitli çevresel faktörlerde yaşlanma sürecini hızlandırır. Önemli olan cilt tipinizi tanıyıp, onun ihtiyaçlarına göre doğru bakım uygulamanızdır.
Küçük iğnelerle uygulanıyor
Mezoterapi, deride kozmetik sorun oluşan bölgelere küçük iğneler yardımıyla çeşitli vitamin, mineral ve hyaluronik asit enjekte edilmesi temeline dayalı, cerrahi olmayan bir tedavi tekniğidir. Dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, göz çevresi, yara izleri ve saç dökülmesi ile çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Böyleceistenen bölgelerdeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir. Mezoterapi ilaçları sadece uygulandığı alana etki ettiğive sistemik dolaşıma geçmediği için herhangi bir yan etkiye neden olmaz.
Yeni nesil mezoterapi iş başında
Yeni nesil güçlendirilmiş kök hücre mezoterapisiiçerdiği ekstratlar, hyalüronik asit, biyomimetik peptidler, vitaminler, aminoasitler, mineraller ve antioksidanlar sayesinde yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcı olur. Yoğun oranda büyüme faktörü içerdiğinden yüz, boyun, dekolte ve ellerdeki cilt bozukluklarını gidermek mümkündür. Cildin nemi ve kalitesi kısa sürede artırılır, yoğun hyalüronik asid içeriği ile zenginleştirilmiş formülü cildi yormadan ve hızla neme doyurur.Tedavinin ne kadar süreceği, seans sıklığı ve doz oranları cildin tedavi öncesindeki durumuna göre değişkenlik gösterebilir.(Haber merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter