Çukurova Press Twitter

Yerli malı…!

Lagos Balık
21 Eylül 2019 24 views 0

Düşünün Adana Demirspor’un yaklaşık 40 kişiyi bulan futbolcu kadrosunda 10’un üzerinde yabancı oyuncusu var ve son oynanan Bursaspor karşılaşmasında tek biri dahi forma giyemiyor… Yani Bursaspor karşısında Adana Demirspor tam bir yerli malı… Tamamen öz ve öz kendi evlatlarımız forma giyiyor… Hem de nasıl… Daha ilk 10 dakikada skoru 2-0 yaptı. Bir de yüzde yüz golü kaçırdı… İnsan inanırsa yapamayacağı şey yok. Yeter ki inan.

Bursaspor karşısında da Adana Demirsporlu oyuncular adeta bir inanmışlar ordusu gibiydi… Ön bölgede rakibine baskı kurup topu kaparak hücumda gol aradılar. Özellikle ilk yarıda rakibine nefes aldırmadıkları gibi çok da pozisyon buldular. Buna karşın sadece 3 gol attılar. Oysa ki ilk yarının skoru en az 5-0 olmalıydı, yakalanan pozisyonlara bakıldığında… İkinci yarıya rölantide başladı Demirspor. Buna karşın yine kontrataklarla pozisyon buldu. Ama top bir türlü çerçeveyi bulmadı. Oyuna sonradan giren yine yerli malı Erdal, düzgün bir vuruşla skoru 4-1’e taşırken, Bursaspor’un puan umutlarını da 5 Ocak Stadyumunun yeşil çimlerine gömdü. Demek ki yerli malına güveneceksin. Kendi öz evlatlarına daha çok güveneceksin. Ya da dengeyi kuracaksın. Kaliteli yabancı oyuncuya tabi ki kapılar sonuna kadar açık. Ancak, benim öz evlatlarımın kapasitesinin altındaki oyunculara da kapıların tamamen kapatılması gerekiyor. Bravo bu çocuklara. Umuyorum ki, Uğur hocanın görev almasıyla birlikte Demirspor’un yükselen oyun temposu daha da iyi seviyelere çıkacak. Oyunu ön bölgede kabul edip, baskı ile top kazanıp rakibine boş alanlar yaratmadan sonuca gideceksin. Bursaspor karşısında olduğu gibi.

Bursaspor önünde tribünleri 10 bin 99 taraftar izledi. Bu özlemdir. Bu takıma sahiplenmedir. Bu, takıma güvendir. Bu güven ve destek olduğu sürece takımın başarısı da kaçınılmaz bir gerçektir. 10 bin taraftar süper ligde en az 12 takımın taraftarından daha fazladır. Bu böyle değerlendirilmeli. Çünkü futbol temaşa oyunu. Futbol taraftarıyla güzeldir. Boş tribünlere oynayan kulüpler şampiyon olsa ne yazar… İşte süper ligde böyle taraftarı olan kulüplerin yer alması gerekir.

Bu arada Bursaspor ilk haftayı yenilgiyle kapatmasının ardından oynadığı 3 maçı da kazanıp, Adana’ya liderlik şansı için gelmişti. Ancak, futbol federasyonu talimatlarına uymadıkları gerekçesiyle 3 puanı silinince moral motivasyonu da silinmiş oldu Bursaspor’un. Zaten, takım dağılmış. İskeleti yok. Ancak son anda yapılan transferlerle toparlanmış olan Bursaspor’un aldığı ceza takımı da etkiledi. Ama, şu da bir gerçek ki, moral motivasyonu üst seviyede de olsaydı bu maçta Adana Demirspor’u durdurması çok güçtü…

Lagos Balık
MEHMET ÖNAL
MEHMET ÖNALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort