Çukurova Press Twitter

Yüreğir CHP’de ön seçim istemi

Lagos Balık
25 Aralık 2018 169 views 0

 

 

ALİ BOZ

ŞEYDA TURAÇLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Yüreğir Belediye Meclis üyesi aday adayları, Çukurova ve Seyhan’da yapılacak olan ön seçim (Temayül) gibi Yüreğir’de de yapılması yönünde taleplerinin olduğu dile getirmeye başladılar.

MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI ÖN SEÇİM DE KARALI

Meclis üyelerinin sağlıklı yapılanmasının gerekliliğine inan aday adayları, Yüreğir’de ön seçim(Temayül) yapılması durumunda seçimin daha rahat alınacağına dikkat çeken Meclis üyesi aday adayları, “ Partide liyakat önemlidir. Bizler partililerimize güveniyoruz. Partililerimizin oylarına güvenerek, ön seçim (Temayül) yapılmasını istiyoruz” dediler.

ÖN SEÇİMİ PARTİ TABANI DA İSTİYOR

Belediye Başkan adayının daha belli olmadığı CHP Yüreğir’de, meclis üyesi aday adaylarının böyle bir istemde bulunması, parti kamuoyunda destek görmeye başladı. CHP’liler 25 yıllık özlemin bitmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğine vurgu yaparken, 31 Mart’ta belediyeyi kazanacaklarına inandıklarını ifade ettiler. Partililer meclis üyelerinin ön seçimle belirlenmesi, partiye kazanç sağlayacağına da dikkat çektiler.

CHP GENEL MERKEZİNDEN TALEP ETTİLER

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi aday adaylarının yanı sıra, partililerin İlçe yönetimine bu isteklerini bildirdikleri ve yönetim bu konuda genel merkez ile bir istişarede bulunması istediler. Genel Merkezin ön seçim yapılması konusunda alacağı karar Yüreğir’de partiye canlılık getireceğine inandıklarını belirten aday adayları ve partililer, CHP’nin Yüreğir de oy patlaması yapacağına inandıklarını söylediler.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter