Çukurova Press Twitter

“Zeydan Karalar Adana sporu için büyük bir şans”

Lagos Balık
16 Ocak 2019 73 views 0

SABİT ÖZKESER

 

Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve Seyhan Belediyespor Kulüp Başkanı Kadir Özdemir, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Adana sporu için büyük bir şans olduğunu belirtti.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SÜPER LİG’E ÇIKAR”

Başkan Karalar’ın Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde yaklaşık 5 yılda 14 spor tesisi yaptığını anımsatan Özdemir, “-Seyhan ilçesinde bu kadar tesisi yapan biri Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda sporda küme düşmüş Adana sporunu Süper Lig’e çıkarır” dedi. Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve Seyhan Belediyespor Kulüp Başkanı Kadir Özdemir, tesisleşmede, Zeydan Karalar’ın lisanslı sporcu sayısında ve diğer branşlarda Seyhan Belediyespor’u başarıdan başarıya koşmasında büyük katkısı olduğuna dikkat çekerken, “Adana’da bizim sadece futbolda değil, voleybolda Eczacıbaşı ve Vakıfbank ile yarışacak bir takım da oluşturması lazım” diye konuştu.

“SEYHAN’DA SPORCU SAYISINI 120’DEN 2200’E ÇIKARDIK”

Özdemir, Başkan Zeydan Karalar ile birlikte Seyhan’da 19 branşta 120 sporcuyu sayısını 2 bin 200’e çıkardıklarını anlatan Özdemir, “Seyhan Belediyespor Kulübü futbolda her yıl final oynamaktadır. Bunun yanında voleybolda ve hentbol branşlarında bayan ve erkek takımı ile 2. Lig, futsal ve satrançta 1. Lig, atletizmde 2. Ligde mücadele etmektedir. Futsalda milli takımda oynayan Kamil Parlak sporcumuz 5 gol atmış, Malatyaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Sadık Çitpınar ve Adanaspor’da da futbol oynayıp Sivasspor’a giden Cem Özdemir ve Fenerbahçe’nin altyapısında kaptanlığa kadar yükselen Ali Benlioğlu da bizleri gururlandırmlıştır. Sportif anlamda Seyhan Belediyespor çok başyarılı olmuştur. Eğer Seyhan Belediye Başkanımız Zeydan Karalar Büyükşehir Belediye Başkanı olursa Adana’da spor açısından bir milat olacaktır ” dedi.

“PORTATİF YÜZME HAVUZLARIYLA BOĞULMAYI ÖNLEDİK”

Adana’da yazın serinlemek amacıyla baraja, sulama kanallarına ve derelere giren çok sayıda ağırlıklı olarak çocukların boğulduğunu ve bunun önüne geçmek için Seyhan Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın girişimleriyle okulların bahçesine yaptırılan portatif yüzme havuzlarıyla boğulmaların önüne geçildiğini de ifade eden Başkan Yardımcısı Kadir Özdemir, “Bu projemiz Türkiye’de örnek gösterildi ve ödül aldı. Başkan Karalar, bu gibi çocukların sosyal faaliyetlerini çoğaltacak projelere imzasını atarak destek veriyor” diye konuştu.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort