ALİ BOZ
Köşe Yazarı
ALİ BOZ
 

Sandıkta emekli tepkisi

Önceki gün yapılan mahalli idareler seçiminde tüm Türkiye genelinde CHP’nin ağırlıkta olduğu bir seçim sonucu ortaya çıktı. Mevcut iktidarın Türkiye’deki yaklaşık 16 milyon emekliyi bugüne kadar yok saymasını bu seçimde emeklinin bir tokadı ile kendinden geçti. Emekliyi hep üvey evlatmış gibi gören zihniyet, emeklinin bu seçimde de kendilerine oy vereceği yanılgısına düştü. Sen emekliyi yok sayarsan, sen emekli ile dalga geçer gibi davranırsan, emekli de sana sandıkta gününü gösterir. Aslında bu tepkinin milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde beklenmişti. Ama yine emekli oyunu götündü verdi. Ortalık zamdan geçilmiyor. İşsizlik almış başına gitmiş. Enflasyonun önüne geçilemiyor. Günden güne artıyor ve paralarımız hiç olup gidiyor. Bu yerel seçimlere işçi mutsuz, asgari ücretli mutsuz, çiftçi mutsuz, esnaf mutsuz, sanayici mutsuz, emekli mutsuz olarak gidildi. Hiç kimse bugün ortaya çıkan durumu beklemiyordu. Belediyelerin hemen hemen tamamına yakını CHP’nin oldu. Seçmenler bu seçimde iktidara artık seni desteklemiyorum dedi ve iktidarı sandığa gömdü. Yerel seçimlerde kazanılan başarının en büyük mimarı emeklilerdir. Emekliler bir patladı tam patladı. Ama bugünleri görmediler. Her zaman seçmelerin kendilerini körü körüne kendilerini destekleyeceklerine inandılar. Ama inandıklarıyla kaldılar. Türkiye artık yeni bir yüzyıl yaşayacak. Bu seçimin kazananı millet olmuştur. Adana’da Zeydan Karalar’ın kazanacağını her defasında söylüyorduk ve söylediklerimizin de arkasında durduk. Karalar yeniden seçildi ve meclis çoğunluğuna da aldı. Seyhan ilk kez bir kadın başkanı Oya Tekin ile yönetilecek. Yani Seyhan’a artık bir kadın eli değecek. Ve Oya Tekin ile Seyhan yeni bir yüz kazanacak. Çukurova’da Emrah Kozay tıpkı Oya Tekin gibi destan yazdı. Genç bir başkan ile Çukurova daha da güzel olacak. Yüreğir’de geçen dönem Kamuran Karaca’nın seçimi kazanmasına rağmen elinden alınan başkanlığı bu kez Ali Demirçalı seçimi kazanarak, Yüreğir’in hak ettiği başkanlığı kazandırdı. Adana daha da güzel hizmetler görecek. Zeydan Karalar ile daha kalıcı hizmetler yapılacak. Karalar Adanalının kendine verdiği oyun hakkını verecek ve verilen oyların kendisine haksız verilmediğini gösterecek. Ne mutlu ki Adanalıyım. Ne mutlu ki CHP’liyim. Ne mutlu ki ATATÜRKÇÜYÜM….  
Ekleme Tarihi: 02 Nisan 2024 - Salı

Sandıkta emekli tepkisi

Önceki gün yapılan mahalli idareler seçiminde tüm Türkiye genelinde CHP’nin ağırlıkta olduğu bir seçim sonucu ortaya çıktı.

Mevcut iktidarın Türkiye’deki yaklaşık 16 milyon emekliyi bugüne kadar yok saymasını bu seçimde emeklinin bir tokadı ile kendinden geçti.

Emekliyi hep üvey evlatmış gibi gören zihniyet, emeklinin bu seçimde de kendilerine oy vereceği yanılgısına düştü.

Sen emekliyi yok sayarsan, sen emekli ile dalga geçer gibi davranırsan, emekli de sana sandıkta gününü gösterir.

Aslında bu tepkinin milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde beklenmişti. Ama yine emekli oyunu götündü verdi.

Ortalık zamdan geçilmiyor. İşsizlik almış başına gitmiş. Enflasyonun önüne geçilemiyor. Günden güne artıyor ve paralarımız hiç olup gidiyor.

Bu yerel seçimlere işçi mutsuz, asgari ücretli mutsuz, çiftçi mutsuz, esnaf mutsuz, sanayici mutsuz, emekli mutsuz olarak gidildi.

Hiç kimse bugün ortaya çıkan durumu beklemiyordu. Belediyelerin hemen hemen tamamına yakını CHP’nin oldu. Seçmenler bu seçimde iktidara artık seni desteklemiyorum dedi ve iktidarı sandığa gömdü.

Yerel seçimlerde kazanılan başarının en büyük mimarı emeklilerdir. Emekliler bir patladı tam patladı.

Ama bugünleri görmediler. Her zaman seçmelerin kendilerini körü körüne kendilerini destekleyeceklerine inandılar.

Ama inandıklarıyla kaldılar.

Türkiye artık yeni bir yüzyıl yaşayacak.

Bu seçimin kazananı millet olmuştur.

Adana’da Zeydan Karalar’ın kazanacağını her defasında söylüyorduk ve söylediklerimizin de arkasında durduk. Karalar yeniden seçildi ve meclis çoğunluğuna da aldı.

Seyhan ilk kez bir kadın başkanı Oya Tekin ile yönetilecek. Yani Seyhan’a artık bir kadın eli değecek. Ve Oya Tekin ile Seyhan yeni bir yüz kazanacak.

Çukurova’da Emrah Kozay tıpkı Oya Tekin gibi destan yazdı. Genç bir başkan ile Çukurova daha da güzel olacak.

Yüreğir’de geçen dönem Kamuran Karaca’nın seçimi kazanmasına rağmen elinden alınan başkanlığı bu kez Ali Demirçalı seçimi kazanarak, Yüreğir’in hak ettiği başkanlığı kazandırdı.

Adana daha da güzel hizmetler görecek. Zeydan Karalar ile daha kalıcı hizmetler yapılacak. Karalar Adanalının kendine verdiği oyun hakkını verecek ve verilen oyların kendisine haksız verilmediğini gösterecek.

Ne mutlu ki Adanalıyım. Ne mutlu ki CHP’liyim.

Ne mutlu ki ATATÜRKÇÜYÜM….

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve cukurovapress.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.