ASYA ALICI
Köşe Yazarı
ASYA ALICI
 

YAŞANILAN VE YAŞATILAN

  Karmaşık dünyamızda yaşanılanlarla yaşantılar arasındaki dengeyi bulmak çok zordur. İnsanlar, hızla gelişen teknoloji, ekonomik zorluklar ve sağlık gibi büyük etkenlerle karşı karşıya gelmiş durumda. Teknoloji geliştikçe iletişim kopuklukları, ekonomik zorluklar fazlalaştıkça ayrıştırmalar, sağlıksal problemler çıktıkça mesafeler ve hüzünler ortaya çıktı. Ancak zorlukların ortasında, yaşanılan anları değerlendirmek ve yaşatılan anları hatırlamak ince çizgidir. Günlük yaşamın karmaşıklığında ve akışında sıkışıp, hayatımızı rutin haline getirerek, farkında olmadan birçok şeyi zorlaştırıyoruz. Yeni insanlar tanımak yerine yalnızlığı tercih ediyoruz, gün batımını izlemek yerine sosyal medyayı kontrol etmeyi tercih ediyoruz ve bunun gibi birçok güzellikleri yok sayıp yanlış tercihlerde bulunuyoruz. Kısacası yanlıştercihler seçerek hayatımızı basitleştiriyoruz. Ancak önemli olan, yaşanılan anların, yaşatılan anıları oluşturduğunu unutmamak. Önemli olan birlikte güzel anılar biriktirerek ilişkileri güçlendirmek, yaşamın tadını çıkarmak ve içsel huzuru bulmaktır. Yaşanılan anıları ve o güzel duyguları yaşatan kişileri unutmamak paha biçilmez bir pozitifliktir. Bu nedenle yaşanılan anların kıymetini bilmeli ve bu anları yaşatmak için çaba göstermeliyiz. Dijital dünyanın gürültüsünden uzaklaşıp, gerçek bağlantıları ve anıları değerli kılmak, daha tatmin edici bir yaşamın anahtarıdır. Sonuç olarak, yaşanılan ve yaşatılan arasındaki dengeyi bulmak, modern hayatın en büyük zorluklarından biridir. Ancak bu dengeyi bulduğumuzda, gerçek mutluluğu ve tatmin edici bir yaşamı yakalayabiliriz. Bu yüzden, hayatın her anını yaşamaya ve yaşatmaya değer kılmak için çaba göstermeliyiz. Unutmayın, bugün yaşadığınız anlar, yarının hatırlayacağınız anıları olacak.
Ekleme Tarihi: 15 Ekim 2023 - Pazar

YAŞANILAN VE YAŞATILAN

 

Karmaşık dünyamızda yaşanılanlarla yaşantılar arasındaki dengeyi bulmak çok zordur.

İnsanlar, hızla gelişen teknoloji, ekonomik zorluklar ve sağlık gibi büyük etkenlerle karşı

karşıya gelmiş durumda. Teknoloji geliştikçe iletişim kopuklukları, ekonomik zorluklar fazlalaştıkça ayrıştırmalar, sağlıksal problemler çıktıkça mesafeler ve hüzünler ortaya çıktı. Ancak zorlukların ortasında, yaşanılan anları değerlendirmek ve yaşatılan anları hatırlamak ince çizgidir.

Günlük yaşamın karmaşıklığında ve akışında sıkışıp, hayatımızı rutin haline getirerek, farkında olmadan birçok şeyi zorlaştırıyoruz. Yeni insanlar tanımak yerine yalnızlığı tercih ediyoruz, gün batımını izlemek yerine sosyal medyayı kontrol etmeyi tercih ediyoruz ve bunun gibi birçok güzellikleri yok sayıp yanlış tercihlerde bulunuyoruz. Kısacası yanlıştercihler seçerek hayatımızı basitleştiriyoruz. Ancak önemli olan, yaşanılan anların, yaşatılan anıları oluşturduğunu unutmamak. Önemli olan birlikte güzel anılar biriktirerek ilişkileri güçlendirmek, yaşamın tadını çıkarmak ve içsel huzuru bulmaktır.

Yaşanılan anıları ve o güzel duyguları yaşatan kişileri unutmamak paha biçilmez bir pozitifliktir. Bu nedenle yaşanılan anların kıymetini bilmeli ve bu anları yaşatmak için çaba göstermeliyiz. Dijital dünyanın gürültüsünden uzaklaşıp, gerçek bağlantıları ve anıları değerli kılmak, daha tatmin edici bir yaşamın anahtarıdır.

Sonuç olarak, yaşanılan ve yaşatılan arasındaki dengeyi bulmak, modern hayatın en büyük zorluklarından biridir. Ancak bu dengeyi bulduğumuzda, gerçek mutluluğu ve tatmin edici bir yaşamı yakalayabiliriz. Bu yüzden, hayatın her anını yaşamaya ve yaşatmaya değer kılmak için çaba göstermeliyiz. Unutmayın, bugün yaşadığınız anlar, yarının hatırlayacağınız anıları olacak.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve cukurovapress.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.