HASAN BASRİ YAVUZ
Köşe Yazarı
HASAN BASRİ YAVUZ
 

Sayın Zeydan Karalar’a duyurulur

Muhterem Başkan, sizin de bildiğiniz üzere Adana’da geçmiş yıllarda Şehir Stadyumu’nda Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri yapılırdı.   İki gün boyunca Adana halkı büyük bir mutlulukla bu güreşleri izlerdi. Yapılan bu güreşler Adana’nın tanıtımı yanında yeni güreşçilerin doğmasına da sebep olurdu. Zatıalinize bu hatırlatmayı yapmamın nedeni Edirne’de düzenlenen Yağlı Kırkpınar Güreşlerini izlememden oldu.   İki gün TRT Televizyonu Edirne’de yaşanan Kırkpınar Güreşleri coşkusunu büyük bir başarıyla izleyicilerine sundu. Yine televizyondan ve yazılı basından öğrendiğimize göre Edirne’de otellerin ful olduğunu, cami avlularına çadırların kurulduğunu, iki gün boyunca da Edirne’de büyük coşkunun yaşandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Her yıl Edirne’de yaşanan bu coşkunun Edirne’nin tanıtımına, Edirne’nin ekonomisine büyük katkılar sağladığı bilinen ve yaşanan bir gerçektir.   Zatıaliniz isterse ve öncülük yaparsa Adana’da eskiden olduğu gibi Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri yeniden yapılır. Bu sportif faaliyet  Adana’nın tanıtımına, Adana’nın ekonomisine, Edirne’de olduğu gibi büyük katkılar sağlar.   Kırkpınar Başpehlivanlık Güreşlerinde geçen yıl ve bu yılda şampiyon olan Yusuf Can Zeybek, rakiplerini  tuş ederek, bileğinin hakkı ile şampiyon oldu. TRT Televizyonunun evlerimize kadar getirdiği bu büyük organizasyonuna Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Spordan Sorumlu Bakanı, CHP Genel Başkanı sayın Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan gibi ünlülerde katıldı.   Adana’da Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri, sayın Başkan sizin öncülüğünüzde başlayacak olur ise Edirne’de olduğu gibi Adana’da da onlarca güreş ağası meydana çıkar. Kıran kırana  Karakucak Güreşleri yapılır. Hem Adanamız tanıtılır hem de Adana ekonomisi kazanır.   .. Ve sayın Başkan Ata sporumuza sahip çıkmış olursunuz.
Ekleme Tarihi: 09 Temmuz 2024 - Salı

Sayın Zeydan Karalar’a duyurulur

Muhterem Başkan, sizin de bildiğiniz üzere Adana’da geçmiş yıllarda Şehir Stadyumu’nda Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri yapılırdı.

 

İki gün boyunca Adana halkı büyük bir mutlulukla bu güreşleri izlerdi. Yapılan bu güreşler Adana’nın tanıtımı yanında yeni güreşçilerin doğmasına da sebep olurdu.

Zatıalinize bu hatırlatmayı yapmamın nedeni Edirne’de düzenlenen Yağlı Kırkpınar Güreşlerini izlememden oldu.

 

İki gün TRT Televizyonu Edirne’de yaşanan Kırkpınar Güreşleri coşkusunu büyük bir başarıyla izleyicilerine sundu. Yine televizyondan ve yazılı basından öğrendiğimize göre Edirne’de otellerin ful olduğunu, cami avlularına çadırların kurulduğunu, iki gün boyunca da Edirne’de büyük coşkunun yaşandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Her yıl Edirne’de yaşanan bu coşkunun Edirne’nin tanıtımına, Edirne’nin ekonomisine büyük katkılar sağladığı bilinen ve yaşanan bir gerçektir.

 

Zatıaliniz isterse ve öncülük yaparsa Adana’da eskiden olduğu gibi Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri yeniden yapılır. Bu sportif faaliyet  Adana’nın tanıtımına, Adana’nın ekonomisine, Edirne’de olduğu gibi büyük katkılar sağlar.

 

Kırkpınar Başpehlivanlık Güreşlerinde geçen yıl ve bu yılda şampiyon olan Yusuf Can Zeybek, rakiplerini  tuş ederek, bileğinin hakkı ile şampiyon oldu. TRT Televizyonunun evlerimize kadar getirdiği bu büyük organizasyonuna Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Spordan Sorumlu Bakanı, CHP Genel Başkanı sayın Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan gibi ünlülerde katıldı.

 

Adana’da Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri, sayın Başkan sizin öncülüğünüzde başlayacak olur ise Edirne’de olduğu gibi Adana’da da onlarca güreş ağası meydana çıkar. Kıran kırana  Karakucak Güreşleri yapılır. Hem Adanamız tanıtılır hem de Adana ekonomisi kazanır.

 

.. Ve sayın Başkan Ata sporumuza sahip çıkmış olursunuz.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve cukurovapress.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.