Çukurova Press Twitter

SAİS’ten güzel haber

Lagos Balık
01 Mart 2018 159 views 0

Sigorta Acenteleri İşveren Sendikası (SAİS) Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, güzel bir haberi meslektaşlarıyla paylaşmaktan mutlu oldukları belirtildi. SAİS Yönetiml Kurulu tarafından yapılan açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi:

“Yaklaşık 2 yıl önce ilk girişimlerine başladığımız sendikamızın (SAİS-Sigorta acenteleri işveren sendikası) resmi kuruluş işlemlerini 2017 sonu itibarı ile bitirmiş ve bu ay faaliyete geçtiğimizi sevinerek sizlere duyurmak isteriz. Bildiğiniz üzere faaliyet gösterdiğimiz sigorta sektöründe tamamen iyi niyet esasına dayalı olarak bizleri temsil eden ve tüm zorluklara karşı yılmadan mücadele eden birçok STK bulunmakta ayrıca bizi temsil eden üst kuruluş SAİK varken ilk akla gelen soru neden sendika kuruluşuna ihtiyaç duyulduğudur. Sendikalar kanunlara ve yasal mevzuata tabi olarak kurulan Tüzel kişiliğe haiz kamu kurumları statüsünde olduğundan üyelerinin adına Yargısal süreçlere müdahil olabilme ve onların adına hareket etme yetkisine sahip bulunmaktadır.

Sektörümüzün birçok problemli konusunda çözüm yollarını zorlayacak ve gerektiğinde yargısal süreçlere taraf olarak katılıp sonuç almaya çalışacak bir yapıya sektörün ihtiyacı olduğundan bu yolu tercih ettik.Tüm sigorta acentelerinin (Hiç kimseyi ötekileştirmeden, tarafına bakmadan, siyasi görüşünü sorgulamadan, büyük/küçük ayrımı yapmadan) bu yapıyı incelemesini ve üye olarak katılım sağlamasını bekliyoruz.” (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter